Groen! Turnhout

De webstek van de Turnhoutse Groen!

Actiecomité Veilig Schorvoort wil veilig kruispunt met de Steenweg op Zevendonk

Actiecomité Veilig Schorvoort vraagt de aandacht van de politieke partijen voor de problemen die zich voordoen op het kruispunt met de Schorvoortstraat en de Steenweg op Zevendonk. Automobilisten die Schorvoort willen uitrijden moeten zich op het fietspad opstellen om de weg te kunnen oversteken. Ze moeten dus de fietsers hinderen om zelf veilig de weg over te geraken! Groen! steunt hun eisen Ook wij zijn bekommerd over de veiligheid van de fietsers op het kruispunt met de Schorvoortstraat en de Steenweg op Zevendonk. Ook de situatie voor de automobilisten is er onduidelijk.

Als oppositiepartij zijn wij in het verleden nooit betrokken geweest bij de opmaak van de plannen. Daar deze heraanleg door het Vlaamse Gewest is gebeurd hebben wij geen plannen gezien over de uiteindelijke heraanleg. Wij zullen bij het stadsbestuur aandringen op overleg tussen de stedelijke dienst mobiliteit en de bevoegde Vlaamse instanties. De situatie moet aangepast worden en een degelijke evaluatie lijkt ons een eerste stap die zéér snel kan genomen worden!

Een bewoner uit Schorvoort gaf ons volgende opmerking mee: “Als chauffeur heb je bij het verlaten van Schorvoort de keuze: ofwel blijf je wortel schieten voor de haaientanden ofwel breng je fietsers in gevaar”.
We zullen ons blijven inzetten voor de veiligheid van alle weggebruikers. Duidelijkheid is een eerste vereiste!

Comments are closed.