Groen! Turnhout

De webstek van de Turnhoutse Groen!

Burgemeester Hendrickx weigert de burgers te informeren over drugsbeleid

Het nieuwe drugsbeleid: de feiten

België is klaar voor een nieuw drugsbeleid. De federale regering heeft op 19 januari 2001 de drugsnota van minister Magda Aelvoet goedgekeurd. Begin 2002 zullen de maatregelen die erin vervat zijn kracht van wet hebben. Om de burgers nu al te informeren over dat nieuwe drugsbeleid en om heel wat misverstanden uit de wereld te helpen, werden door de overheid overzichtelijke folders gemaakt die door de gemeentebesturen moeten worden verspreid. Daarin staat gedetailleerde informatie over de uitgangspunten van het drugsbeleid: preventie en hulpverlening en het heikele punt over drugs en het strafrecht.

Burgemeester Marcel Hendrickx weigert de folders over het nieuwe drugsbeleid te verspreiden in Turnhout.

Tijdens de laatste gemeenteraad in Turnhout sloot de burgemeester zich aan bij een opruiende interpellatie van een (ACW-)vertegenwoordiger van de CVP. Hij verklaarde dat hij de preventiedienst had verboden de brochures te verspreiden en hij insinueerde dat er nog wijzigingen aan de wet zouden worden aangebracht.

Burgemeester Hendrickx verspreidt foutieve informatie. Vanaf begin 2002 is het nieuwe drugsbeleid een feit.

Agalev-Turnhout protesteert met klem tegen deze handelswijze van de burgemeester. Net als in het dossier Brepols weigert Marcel Hendrickx zijn verantwoordelijkheid op te nemen. Toen bracht hij de veiligheid van de Turnhoutse bevolking in gevaar door niet langer te willen instaan voor de brandveiligheid en nu misbruikt hij de volksgezondheid in een puur partijpolitiek spel. Volgens het kabinet van minister van Volksgezondheid Magda Aelvoet “schaadt de burgemeester zijn informatie- en preventieplicht en onderhoudt hij zelf de onkunde van de bevolking over de strafrechtelijke gevaren van druggebruik.”

Het is in dit verband ook zeer vreemd dat de liberale coalitiepartner van de CVP in de Turnhoutse meerderheid, geen graten ziet in de houding van de burgemeester, terwijl de VLD in de federale regering mee de drugsnota van Magda Aelvoet heeft gesteund.

Agalev wenst de fabels over het nieuwe drugsbeleid uit de wereld te helpen. Zo is in het nieuwe drugsbeleid er helemaal geen sprake van een wilde legalisering van drugsgebruik. Zelfs het bezit van de minst gevaarlijke drug (cannabis) blijft strafbaar, alleen zal de politie enkel een proces-verbaal opstellen als er sprake is van problematisch gebruik en overlast. Dat iets meer tolerante beleid slaat enkel op het bezit van kleine hoeveelheden cannabis voor eigen gebruikt. Het gebruik van alle drugs door minderjarigen of in de aanwezigheid van minderjarigen blijft ten allen tijde onderhevig aan vervolging. Dat is belangrijk voor ouders, leraars en directies en uiteraard voor de jongeren zelf.

Verboden blijven dus het bezit van àlle harddrugs (cocaïne, heroïne, XTC,…) én het verkoop van àlle drugs, inclusief cannabis.

Het nieuwe drugsbeleid is vooral een preventiebeleid. Dat staat haarfijn uitgelegd in de verhelderende folders van het ministerie van Volksgezondheid. Folders die de Turnhoutse bevolking niet te zien mag krijgen. Is Marcel Hendrickx misschien bang dat de Turnhoutenaar zal vaststellen dat het nieuwe drugsbeleid doordacht, humaan en tegelijk kordaat is?

Ook de insinuatie dat de 500 miljoen frank die de federale regering heeft vrijgemaakt voor opvang en preventie “een vestzak-broekzakoperatie” zou zijn, zoals Marcel Hendrickx volhoudt, is volkomen fout. Op eenvoudig verzoek kan een overzicht van de verdeling van die miljoenen bekomen worden bij Agalev-Turnhout of op het kabinet van Volksgezondheid. De ironie van het lot wil dat ook Turnhout aanspraak kan maken op een deel van die koek.

Comments are closed.